Sarıyer Tesisat Su Kaçak Tespiti

Sarıyer Tesisat Su Kaçak Tespiti 

Sarıyer Tesisat Su Kaçak Tespiti Su Kaçak Tespiti, Şehir hayatının en önemli problemlerinden birisi olan Su Kaçak Tespiti, gelişen teknoloji ile beraber çok kolay bir şekilde tespit edilebiliyor.

Sarıyer Tesisat
Sarıyer Tesisat

Geçmiş dönemlerde oldukça ilkel yöntemler ile bulunmaya çalışılan Su Kaçak Tespiti arızası, yeni ve çağdaş cihazlar ile çok fazla zaman harcamadan ve de en önemlisi çevreye zarar vermeden ortaya çıkarılabiliyor. Bu anlamda kendilerini geliştiren su tesisat tesisat firmaları, yurt dışından ithal etmiş oldukları son sistem teknoloji Su Kaçak Tespiti ürünü aletler ile problemin olduğu bölgeyi kısa bir süre içerisinde tespit edebiliyor.

Sarıyer Tesisat Su Kaçak Tespiti  ortaya çıkarmak için kullanılan 3 farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerin her biri, kendi içerisinde farklı bir sistem ile çalışıyor.

Sarıyer Tesisat Su Kaçak Tespiti 

Günümüzde, Su Kaçak Tespiti bulmanın en kolay yollarından birisi, dinleme prensibine göre çalışan cihazlar. Oldukça hızlı bir sonuç alan bu Su Kaçak Tespiti cihazlar, kaçağın olduğu yeri kısa bir zaman dilimi içerisinde tespit edebiliyor.

Cihazın çalışma prensibi ise oldukça basit. 3 parçadan oluşan bu alet; ekran, dinleme parçası ve kulaklıktan oluşuyor.

Sarıyer Tesisat Su Kaçak Tespiti  Tespit Etme kolabileceği tüm alanları not eden uzman personel, cihazın dinleme yapan yerini, duvar ya da zemin döşemesi üzerinde gezdiriyor. Bir taraftan da cihazın kulaklığını takan uzman görevli, aynı zamanda ekran üzerinden de durumu takip ediyor. Su kaçağının olduğu yerde ortaya çıkan ses değişimi, hem kulaklık hem de ekran aracılığı ile görevliye iletiliyor. Böylelikle meskene zarar vermeden, kısa zaman içerisinde kaçağın olduğu yer ortaya çıkarılıyor.

Sarıyer Tesisat Termal Kamera İle Su Kaçak Tespiti

Genellikle sıcak su tesisat borularında ortaya çıkan kaçak problemi ise termal özelliğe sahip olan kameralar eşliğinde ortaya çıkarılıyor. Bunun için geliştirilmiş olan cihaz, duvar içerisindeki su tesisat borularının görüntüsünü, termal bir şekilde cihazın ekranına aktarıyor. Bu yöntem sırasında da bir uzman personel, elindeki termal kamera ile duvar ya da zemini taramaya başlıyor. Yeşil bir ekrana sahip olan termal kamera, kaçağın olduğu yeri kırmızı renk ile gösteriyor. Ekranda görülen kırmızı renk neticesinde, Su Kaçak Tespiti olmuş olduğu alan rahat bir şekilde tespit edilebiliyor. Bu yöntemin en önemli özelliği ise sadece sıcak su tesisat geçişlerinin olduğu borularda, iyi bir sonuç vermesi olarak biliniyor.

Kamera Yöntemi İle Sarıyer Tesisat Su Kaçak Tespiti 

Su sızıntısı ya da Su Kaçak Tespiti etmenin bir diğer yolu ise termal olmayan kameralar ile yapılan işlemdir. Hem sıcak hem de soğuk su tesisat tesisatı için kullanılabilen bu yöntem, aynı zamanda gider açma probleminde de tercih ediliyor. Oldukça modern bir sisteme sahip olan cihaz, bir ya da iki halattan oluşuyor. Bu halatlar kopmayan ve çelik malzemeden üretilmiş yapısı ile dikkat çekiyor. Halatların ucunda ise mikro kameralar yer alıyor. Uzman bir görevli personel, halatı su tesisat giderinin içerisinden sarkıtıyor. Bu esnada halat ucuna monte edilmiş olan kameralar da; içerden görüntü alarak, bu görüntüyü dışarıdaki ekrana aktarıyor. Canlı yayın mantığı ile çalışan bu yöntem, kaçağın olduğu bölgeyi çok kolay bir şekilde bulabiliyor.

Sarıyer Tesisat Su Kaçak Tespiti  işleminin ardından ise kaçağın olduğu yerin tamirine geçiliyor.